III Międzyszkolne Mistrzostwa E-Sportowe: League of Legends o Puchar Dyrektora Szkoły już za nami. Całe przedsięwzięcie przygotowali uczniowie klasy IVg TI we współpracy z nauczycielami przedmiotów informatycznych: Eryk Kubiak i Oliwier Zych podjęli się tego szalenie trudnego zadania i to przede wszystkim dzięki nim ta impreza się odbyła.

Do rozgrywek, które odbywały się 17 i 18 marca, zgłosiło się 9 drużyn. Finał został rozegrany podczas Dnia Otwartego Szkoły w sali gimnastycznej przy udziale publiczności. Ale żeby tak się stało, trzeba było przygotować stanowiska dla graczy, przenieść sprzęt i podłączyć tak, aby wszystko działało. Tym zajęli się uczniowie klasy II TI: Sebastian Galoch, Dominik Janowski, Szymon Olczyk, Patryk Rymarz i Maciek Staszak.

Fajnym elementem finału był komentarz rozgrywanych meczów w wykonaniu naszych uczniów, którzy wykazali się językowym refleksem, inteligentnym dowcipem i bystrym okiem. Byli to: Adrian Kuklewicz i Szymon Goszczyk z klasy IV p TI oraz wymienieni wcześniej – Eryk Kubiak i Oliwier Zych.

Mistrzostwa zakończyły się następującymi wynikami:

I miejsce – drużyna L9 Zimbabwe (LO Poddębice)

II miejsce – drużyna PROTCARIOS (ZSP Poddębice)

III miejsce – drużyna Dwutlenek Brudasu (ZSP Poddębice)

IV miejsce – drużyna Twardy Team (ZSP Poddębice).

Wokół organizacji i przebiegu rozgrywek było mnóstwo pracy.

Oprawę muzyczną imprezy zrobili Adrian Urbańczyk i Adrian Wojciechowski z klasy IV g TI. Zdjęcia podczas rozgrywek robili Hubert Łopata i Bartek Szafarz z klasy IV p TI, a Maciek Twardowski z IV g TI fotografował i dodatkowo nagrywał filmiki. Patryk Bedliński z klasy IV g TEL dbał o dźwięki w radiowęźle i w sali gimnastycznej.  Plakat reklamujący mistrzostwa wykonali Maciek Twardowski i Adrian Wojciechowski.

Wszystkich uczniów, którzy zaangażowali się w realizację III Międzyszkolnych Mistrzostw E-Sportowych: League of Legends, możemy nazwać mistrzami świata.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za udział w rozgrywkach.

I jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym niesamowitym uczniom, z którymi współpraca nad tym przedsięwzięciem była wielką przyjemnością.